IoT

CRA IoT
Summit & Expo
2018

Zúčastněte se CRA IoT Hackathonu

Máte nápad na využití Internetu věcí? Jste vývojář nebo tým vývojářů a myslíte si, že právě vy umíte sestavit ten nejzajímavější prototyp čidla/senzoru, který bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa a bude schopný přenášet užitečná data? Chcete si poměřit své síly i s dalšími nadšenci a získat zajímavé zkušenosti a hodnotné ceny?

Nezáleží, jestli přijdete už v hotovém týmu (3 – 5 členů), nebo sami. Na místě bude řada dalších vývojářů, se kterými můžete spojit své síly a zkušenosti. Tým vytvoříte na místě.

Co bude Vaším úkolem?

Spolu s Vaším týmem vytvořte co nejzajímavější, funkční prototyp zařízení (čidla) komunikujícího v síti LoRa. Tou CRA (České Radiokomunikace) pokryly všechna krajská města a jejich okolí a aktuálně rozšiřují pokrytí na úrovni okresních měst. Vámi vytvořené čidlo musíte i nakonfigurovat tak, aby bylo schopné komunikovat a plnit účel, pro který jste ho sestavili.

Budete mít k dispozici modulový systém, development kit, z něhož můžete čidla sestavit, přístup k datům, která generují jiné v síti zapojené senzory. S sebou si tedy musíte přinést pouze vlastní notebook a to, s čím jste zvyklí sami pracovat.

Místo konání:
Národní technická knihovna, Technická 2710/6, 160 80 Praha 6-Dejvice (https://www.techlib.cz)

Program:

9:00 - 10:00 Příchod, registrace na místě, občerstvení, sestavení týmů
10:00 Úvodní prezentace, Vyhlášení zadání CRA IoT Hackatonu, Prezentace partnerů CRA IoT Summit & Expo 2018
10:30 Workshop #1 : Technologie LoRaWAN a její využití pro IoT – Petr Németh, Petr Malík (CRA)
11:00 Workshop #2 : Vývoj HW pro LoRaWAN – Miroslav Mácha (ECOM
11:30 – 18:00 Práce na projektech, diskuse s mentory
18:00 Odevzdání a prezentace jednotlivých projektů, hodnocení poroty
18:30 Vyhlášení výsledků CRA IoT Hackathonu
Po celý den možnost konzultace s odborníky, zástupci CRA a partnerů, i mentory akce. Tento CRA IoT Hackathon je součástí CRA IoT Summit & Expo 2018, v případě zájmu je možné navštívit výstavní část nebo vybrané přednášky v rámci konference.

Celý den pro Vás bude připraveno občerstvení.

Registrujte se!

Registrace na Hackathon probíhá na webu Jsme.it.